فنر ها

با سلام مجدد ، تو این پست قراره در رابطه با فنر ها گفته بشه اینکه فنر اصلا چیه ! چند نوع فنر داریم و حتی به چه شکل هستند .برای دیدن و خواندن این پست کافیه بر روی فنر ها کلیک کنید.

فنر ها

تعریف فنر

تعمیرات مبلمان - فنر

فنر وسیله ای است که دارای حالت و خاصیت ارتجاعی بوده و دارای قدرت برگشت پذیری می باشد خاصیت فنر ها و فنر مبلمان به گونه ای است که مقدار فشار و انرژی که از یک جسم به ان وارد میشود را در خود ذخیره می کند و پس از برداشت یا متوقف شدن ان فشار به ارامی به حالت اولیه خود باز میگردند ، فنر ها به دو صورت کششی و فشاری تولید میشوند و هر دوی انها در مبلمان به کار میرود . 

 

انواع فنر

  1. فنر های فشاری  ​

  2. فنر های کششی

 

فنرهای فشاری در صنعت مبلمان دو نوع است : فنر لول و فنر سینوسی

 

فنر لول 

فنر لول در مبلمان های استیل و تشک ها استفاده میشود که جنس این فنر ها از فولاد و گالوانیزه میباشد که در مدل های y4 , y5 , y6 در زیر فوم ها و اسفنج های مبلمان استیل استفاده میشوند .

 

فنر سینوسی

نام دیگر این فنر ها که بیشتر مردم به این نام میشناسند زیگزال است که در مبلمان راحتی استفاده میشود و جنس این فنر ها فولاد 72b میباشد که قسمت های جلو و عقب مبلمان های راحتی را به هم اتصال میدهد و باعث افزایش مقاومت مبل های راحتی در برابر فشار شده و این فنر ها در زیر فوم های مبل راحتی  نیز استفاده میشود.

تعمیر مبلمان - فنر سینوسی

 

فنر های کششی در صنعت مبلمان یک نوع است : فنر ابریشمی 

 

فنر ابریشمی 

نوع جدید فنر ، فنر ابریشمی میباشد که در بیشتر مبلمان ها استفاده میشود و خاصیت کششی دارد و به نام فنر های کششی نیز معروف میباشد و شکل قرار گیری انها به صورت ضربدری و شطرنجی میباشد و جنس این فنر پلاستیکی ، کتان و پلی استر میباشد که مقاوت بالایی در برابر نیرو های وارد شده بر مقطع نشیمن دارد .

 

تعمیرات مبل - فنر کشی

 

 

ممنون از همراهی شما 

تعمیرات تخصصی مبلمان خانه شیک

[تعداد رای های دریافتی :1 [امتیاز مطلب :9 از 10]
شما نیز به این مطلب امتیاز دهید :
تنظیمات

یادداشت کاربران

درج یک یادداشت :

نام کاربری :
پست الکترونیکی :
وب :
یادداشت :
کد امنیتی :
3 + 3 = ?